Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe z grzejnikami

30 wrz
2021

Ogrzewanie podłogowe to obecnie jedno z bardziej popularnych i coraz częściej wykorzystywanych rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym w Polsce. Instalacje tego typu pozwalają znacznie obniżyć koszty, w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych takich jak ogrzewanie przy wykorzystaniu grzejników ściennych. Istnieje jednak jeszcze spore grono inwestorów nie do końca przekonanych co do zasadności zakładania podłogówki w całym domu. Dla tego grona odbiorców dobrym rozwiązaniem może okazać się ogrzewanie podłogowe z grzejnikami.

podlogowka-z-grzejnikamiPodłogówka i kaloryfery w instalacji grzewczej

Oczywiście rozwiązanie to, tak jak i inne systemy mieszane ma swoje wady, nie muszą one jednak przesłaniać ogromnych zalet. Przede wszystkim decydując się na połączenie podłogówki i tradycyjnych grzejników uzyskujemy możliwość korzystania z dobrych stron ogrzewania podłogówką i grzejnikami. W większości przypadków ogrzewanie podłogowe montuje się w pomieszczeniach takich jak łazienki i kuchnie oraz ciągi komunikacyjne, szczególnie jeśli planuje się położenie posadzki ceramicznej. Ogrzewanie podłogowe świetnie współpracuje z ceramiką, w pełni uwydatniając swoje możliwości nagrzewania powierzchni i późniejszego, długotrwałego oddawania ciepła. Jednocześnie do pomieszczeń gdzie potrzebna jest możliwość ograniczenia efekty silnej bezwładności cieplnej polecane są tradycyjne kaloryfery.

Praktyka budownictwa mieszkaniowego w Polsce pokazuje, że najczęściej podłogówkę wykonuje się na parterze, dla tradycyjnych systemów pozostawiając piętro oraz piwnice. Ogrzewanie podłogowe z grzejnikami, aby mogło wydatnie funkcjonować powinno być jednak dobrze przemyślane i zamontowane, błędy w połączeniach mogą skutkować brakiem efektywności, a także częstymi awariami, co związane jest z faktem iż podłogówka pracuje na niskich, a tradycyjne ogrzewanie na wysokich, temperaturach.

Cały dom w podłogówce

W związku z niezaprzeczalnymi trudnościami z dobrym i efektywnym połączeniu podłogówki i grzejników tradycyjnych coraz częściej spotyka się nowe budynki w całości wyposażone w ogrzewanie podłogowe, zarówno na parterze, jak i na piętrze. Często podłogówka pojawia się obecnie także w garażach i pomieszczeniach gospodarczych, które wcześniej były wyposażane jedynie w kaloryfery.

Napisz do nas, a otrzymasz darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego do Swojego domu! Jeżeli chcesz postawić na nowoczesny dom bez grzejników pomożemy zaprojektować i dobrać instalację na potrzeby Twojego budynku.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa