Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zalety ogrzewania podłogowego

zalety ogrzewania podłogowego

W naszych domach coraz częściej możemy się spotkać z ogrzewaniem podłogowym. Ta metoda ogrzewania mieszkań czy też niektórych domowych pomieszczeń zdobywa co raz więcej zwolenników. W czym tkwi jej sekret, że coraz więcej osób decyduje się na montaż podłogówki?

Rodzaje ogrzewania podłogowego

To bardzo proste. Systemy ogrzewania podłogowego mają dużo zalet i są w stanie zastąpić tradycyjne metody ogrzewania domów, a nawet mogą współpracować z centralnym ogrzewaniem. Niestety na podłogówkę trzeba zdecydować się w czasie planowania naszego mieszkania, a najpóźniej gdy nasz dom jest w stanie surowym. Montaż systemu ogrzewania podłogowego w czasie małego remontu naszego domu nie jest niemożliwy, ale ani kłopotliwy, o ile zdecydujemy się na innowacyjne rozwiązanie jakim jest podłogówka w suchej zabudowie. Osoby, które dopiero są w fazie planowania wymarzonego mieszkania mogą wybrać pomiędzy w suchym a mokrym systemem ogrzewania podłogowego. Dla osób, które chcą przeprowadzić montaż podłogówki np. czasie remontu łazienki czy salonu zaleca się suchy system ogrzewania podłogowego ze względu na łatwiejsza instalację.

Zalety podłogówki

Zalety ogrzewania podłogowego
Zalety ogrzewania podłogowego

Do największych zalet ogrzewania podłogowego należy m.in. komfort cieplny jaki zapewnia, system ogrzewania podłogowego grzeje całą powierzchnią i przez długi czas utrzymuje ciepło nawet po wyłączeniu się ogrzewania. Na pewno dużym plusem dla osób, które dbają o każdy szczegół i estetykę swoich pomieszczeń, będzie informacja, że żaden z elementów podłogówki nie będzie zakłócał widoku zaaranżowanych przez nich pomieszczeń oraz pozytywnie wpłynie na czystość bez unoszącego się kurzu. Kolejną zaletą jest oszczędność jaka wynika z użycia systemu ogrzewania podłogowego, które potrzebuje mniej energii do nagrzania pomieszczeń, istnieje również możliwość instalacji włączników programowanych czasowo w ciągu doby i to my będziemy decydować, o której godzinie chcemy ogrzać pomieszczenie np. na czas powrotu dzieci ze szkoły lub z pracy.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa