Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php72/var/lib/php/session) is not within the allowed path(s): (/home/meridium/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php81/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php81/lib/php/) in /home/meridium/domains/podlogowka.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-pys.php on line 207

Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/meridium/domains/podlogowka.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-events-manager.php on line 171
Krzywa Grzewcza Dla Podłogówki - Optymalna Temperatura Podłogówki
Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Krzywa grzewcza dla podłogówki

Krzywa grzewcza dla podłogówki
05 lut
2018

Jak uzyskać optymalną temperaturę w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym, niezależnie od wahań temperatury na zewnątrz? Automatyka podłogowa umożliwia takie sterowanie podłogówką, żeby osiągnąć oczekiwane efekty. Duże znaczenie ma tutaj odpowiednio ustawiona krzywa grzewcza dla ogrzewania podłogowego.

Krzywa grzewcza dla podłogówki

Krzywa grzewcza dla podłogówki
Krzywa grzewcza dla podłogówki

Czym w ogóle jest krzywa grzania dla podłogówki? Otóż krzywa grzewcza dla ogrzewania podłogowego to po prostu opis zależności między temperaturą zewnętrzną, a temperaturą zasilania instalacji grzewczej. Optymalna krzywa grzewcza dla podłogówki pomaga zminimalizować koszty i zapewnić większy komfort cieplny w domu. W najnowszej generacji regulatorach pogodowych, automatyka sięga tak daleko, że nie musimy ręcznie zmieniać krzywej grzewczej. Sterowanie podłogówką w tym zakresie obejmuje jedynie ustawienie opcji „automatyczne dostosowanie funkcji grzewczej” na TAK. To wygodne rozwiązanie, ale wciąż jeszcze bardzo drogie. Tym niemniej sprawia, że nie musi nas zastanawiać jaka będzie optymalna krzywa grzewcza dla podłogówki w naszym domu.

Jeśli jednak mamy ustawić ją ręcznie, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne jest na przykład na ile ocieplony jest dom. Od tego w dużej mierze zależeć będą straty ciepła. Jeśli budynek jest niedocieplony, krzywa grzania dla podłogówki może być zmodyfikowana przez podniesienie jej w całości w górę. Jeśli natomiast budynek jest bardzo dobrze ocieplony, prawdopodobnie potrzebna będzie korekta w dół. Jeżeli chcemy, żeby było cieplej podczas mrozów, musimy wybrać bardziej stromą krzywą (z większym kątem nachylenia), a jeśli chcemy, żeby było chłodniej w mroźne dni – wybieramy mniej stromą krzywą.

Na ogół okazuje się konieczne kilkukrotne korygowanie krzywej, żeby dobrać najbardziej odpowiednią, ale jak już ją ustalimy, to przez następne lata nie powinno być potrzeby zaprzątania sobie głowy tym tematem. Pozostaje wtedy cieszyć się ciepłem niezależnie od pogody za oknem.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, dotyczącymi takich tematów jak termostat pokojowy, innowacyjny projekt domu, czy rodzaje ogrzewania podłogowego.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa