Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Cena elektrycznego ogrzewania podłogowego

cena elektrycznego ogrzewania podłogowego
13 kwi
2018

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to popularne w ostatnich latach instalacje systemu ogrzewania, które mogą mieć bardzo różne zastosowanie. Cena elektrycznego ogrzewania podłogowego jest korzystna zarówno dla firm, jak i dla gospodarstw domowych. Koszt elektrycznej podłogówki zależy jednak od wielu czynników i dla każdego pomieszczenia kształtuje się inaczej.

Od czego zależy cena elektrycznego ogrzewania podłogowego

Cena elektrycznej podłogówki zależy przede wszystkim od wielkości i wysokości pomieszczenia, a także jego przeznaczenia. Do każdego z nich należy dobrać nie tylko wielkość mat lub długość kabli grzewczych, ale i ich moc. Kolejne czynniki, które wpływają na koszty użytkowania, to stan budynku, im posiada lepszą izolację, tym mniejsze koszty ogrzewania – fakt ten ma wpływ także na ogrzewanie podłogowe. Nie bez znaczenia są tu także zwyczaje użytkowników i ich oczekiwania co do efektów działania systemu. Trudno określić jednoznacznie komfortową temperaturę dla każdego człowieka. Normy podają maksymalne temperatury dla poszczególnych pomieszczeń. Jednak ich wielkość, jak i czas ogrzewania, są już sprawą indywidualną. Niektórzy chcą tylko uzyskać tzw. efekt cieplej podłogi, dla innych ogrzewanie podłogowe pełni funkcję ogrzewania dodatkowego, zdarza się też, że jest jedynym ogrzewaniem danego pomieszczenia. Jak widać, w każdym z tych przypadków koszty – jak i oczekiwania użytkowników – są inne. Koszt eksploatacji podłogówki elektrycznej to także kwestia wielu wyborów dokonywanych przez samych domowników. Dotyczy to np. wyboru dostawcy energii elektrycznej i podpisanych umów, inwestycji w sterowniki, które pozwalają na zaprogramowanie czasu i temperatury grzania.

koszt elektrycznego ogrzewania podłogowego
koszt elektrycznego ogrzewania podłogowego

Kalkulator ogrzewania podłogowego

Cena elektrycznego ogrzewania podłogowego może być oszacowana przez kalkulator ogrzewania podłogowego, który można znaleźć na stronach internetowych firm oferujących usługi montażu podłogówki, a także sprzedawców systemów ogrzewania podłogowego. Jeśli chcesz otrzymać darmową wycenę ogrzewania podłogowego, to zapraszamy do kontaktu! Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, które dotyczą tematów takich jak krzywa grzewcza dla podłogówki czy rodzaje ogrzewania podłogowego.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa