Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Innowacyjny projekt domu

Innowacyjny projekt domu
21 sie
2017

Jeśli chcemy na przyszłość poprawić nasz komfort życia, a przy okazji zadbać o bezpieczeństwo to warto pomyśleć o innowacyjnym projekcie domu, który przy pomocy czujników, detektorów itd. będzie inteligentnym domem i sam dostosuje się do zmiennych warunków. Obecnie możemy sterować już niemal każdym urządzeniem i dzięki innowacyjnym narzędziom będziemy mogli sterować naszymi domowymi urządzeniami z każdej odległości niezależnie gdzie będziemy. Na pewno fajnym uczuciem będzie przyjazd z dalszego wyjazdu, powrót do nagrzanego i ciepłego już domu szczególnie zimą gdzie nie będziemy musieli się martwi, że trzeba napalić w kotle.

System zarządzania inteligentnym domem

Dlatego jeśli myślimy o innowacyjnym projekcie domu to warto zdecydować się na niego już w fazie projektu lub na początku budowy. Wtedy najłatwiej jest zamontować dodatkową instalację elektryczną potrzebną do inteligentnego sterowania domem. By w przyszłości cieszyć się innowacyjnym domem musimy rozłożyć dodatkową instalację czyli ośmiożyłową skrętkę komputerową, którą doprowadza się w miejsca gdzie w stoją bądź będą stały w przyszłości urządzenia elektryczne, oraz tam gdzie będą zamontowane gniazdka i włączniki.

Innowacyjne projekty domów
Innowacyjne projekty domów

Jak zostało powiedziane wcześniej obecnie mamy wiele możliwości sterowania różnymi urządzeniami i instalacjami:

  • ◊ oświetlenie – jak łatwo się domyślić dzięki odpowiednim czujnikom, światła będą się włączały gdy ktoś będzie znajdował się w danym pomieszczeniu. Podobnie będzie z roletami, które mogą dostosowywać się do oświetlenia z zewnątrz, sami możemy też je zaprogramować kiedy mają się opuszczać i podnosić. Dzięki wizualizacji możemy sprawdzać stan oświetlenia w całym domu i sterować nim jak chcemy.
  • ◊ instalacje audio i video – można powiedzieć, że dzięki innowacyjnemu projektowi muzyka może chodzić po domu za nami krok w krok. I nie jest to przesadzone stwierdzenie przy odpowiedniej instalacji możemy sterować nagłośnieniem budynku oraz sygnałami telewizji satelitarnej jak i naziemnej. Podobnie jak w przypadku oświetlenia dzięki różnym czujnikom sekcji muzyka bądź dowolny program telewizyjny mogą nam towarzyszyć w różnych pomieszczeniach.
  • ◊ monitoring i alarm – możemy sprawdzać, które okna i drzwi mamy otwarte, system ten powiadomi nas i odpowiednie służby w razie włączenia się alarmu.
  • ◊ wentylacja i klimatyzacja – dzięki pomiarom temperatury i wilgotności będzie uruchamiana klimatyzacja i wentylacja dzięki czemu warunki w pomieszczeniu będą komfortowe.
  • ◊ centralne ogrzewanie i stacja pogodowa – możemy wybierać w różnych trybach ogrzewania w zależności od tego czy jesteśmy w domu czy nie. W razie naszego powrotu system zadba o odpowiednie dogrzanie pomieszczeń. A ponadto będziemy mieli dostępne precyzyjne pomiary warunków pogodowych wraz z prognozą na kilka najbliższych dni.

Inteligentny dom

Innowacyjny projekt domu to więc nie tylko wygoda i komfort, ale także bezpieczeństwo dla nas i naszych najbliższych. Jeśli chcesz zafundować sobie systemy sterujące nowoczesnym domem (jak np. automatykę do sterowania ogrzewaniem domu lub mieszkania na odległość), koniecznie skontaktuj się z nami.


Polecamy również odwiedzenia innych wpisów, w których poruszamy poniższe tematy: jak obniżyć koszty ogrzewania domu, jakie materiały do wykończenia podłogówki.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa