Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Termostat pokojowy

Termostat pokojowy
18 wrz
2017

Zaawansowany system regulacji temperatury w domu

Dzięki nowoczesnym technologiom prywatni inwestorzy mogą sobie pozwolić na zakup zaawansowanego systemu regulacji temperatury w domach i mieszkaniach obejmującego termostaty, centralne listwy sterujące, przewody sygnałowe, rozdzielacze, orurowanie podłogowe, a także inne akcesoria. W poniższym tekście znajdziesz najważniejsze informacje na temat przykładowego termostaty pokojowego marki Menred o numerze seryjnym LS6.2-RC.

Termostat do podłogówki – funkcje

Termostat pokojowy Warszawa
Termostat pokojowy Warszawa

Model opisywanego urządzenia sterującego, który opisujemy jest zaawansowanym termostatem pokojowym, który podłącza się do centralnej listwy sterującej (np. LS6-BOX-6(2) tego samego producenta) ogrzewaniem podłogowym, by wygenerować odpowiednie ustawienia dla poszczególnych pomieszczeń. Sieciowy interfejs Rs485 listwy podłączonej do termostatu pozwala na jego współpracę z różnymi systemami inteligentnego domu.

Sam regulator pokojowy posiada szereg możliwości: programowania tygodniowego, blokady przycisków, trybu ochrony przed zamarzaniem, synchronizacji czasu, a także pamięci czasu. Dzięki tym ostatnim właściwościom tego termostatu pokojowego do podłogówki użytkownik może mieć pewność, że w trakcie dokonania zmiany ustawień czasu tylko w jednym termostacie, automatycznie cała reszta regulatorów w obrębie tego samego systemu przejmie te same ustawienia.

Sieciowy termostat pokojowy i jego dane techniczne

Obudowa termostatu wykonana jest z niepalnego materiału, poliwęglanu. Opisywane urządzenie, to termostat z regulacją histerezy w granicach od 0,5 do 10 st.C. Zakres temperatur w regulowaniu – 5 st. C do 90 st. C. Monterzy muszą brać pod uwagę wahania w granicach +/- 1 st. C ustawień fabrycznych. Stopień, w jakim chroniona jest obudowa – IP20. Temperatura otoczenia urządzenia powinna znajdować się w przedziale od -5 do 50 st. C. Regulator pokojowy zużywa 0,3 W energii w trybie czuwania. Prąd dostarczany przez wypominaną listwę powinien być stały,o napięciu 12 V.

Termostaty pokojowe i inne akcesoria

Jeśli chcesz zamówić opisywany wyżej regulator temperatury w postaci termostatu pokojowego lub też inne akcesoria pozwalające na sprawne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach, skontaktuj się z nami. Polecamy się również w zakresie dostarczania kompleksowego systemu instalacyjnego nowoczesnej i energooszczędnej podłogówki, a także usługi jej montażu. Mogą Cię też zainstalować inne zagadnienia poruszane na naszym blogu: innowacyjny projekt domu, podłogówka krok po kroku.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa