Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Instalacje podłogowe Warszawa

instalacje podłogowe warszawa
09 paź
2019

Instalacje powierzchniowe, a w szczególności instalacje podłogowe są obecnie coraz mocniej rozpowszechniającymi się systemami grzewczymi w państwach rozwiniętych. Nowe domy pasywne, dbające o ekologię i ochronę środowiska koncentrują się na jak najmniejszym wykorzystywaniu energii czy pozyskiwanych z natury paliw. Promuje się także czyste w spalaniu paliwa, jak gaz czy możliwości czerpania ciepła z ziemi, co umożliwiają pompy ciepła. Najlepszymi systemami grzewczymi współpracującymi z tego typu źródłami ciepła są właśnie instalacje podłogowe.

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe stanowi jednak nie tylko ekologiczną ale i tanią alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych. Instalacje podłogowe oparte są o system przewodów grzewczych umieszczonych pod podłogą, które działają sporą powierzchnią grzewczą mogą więc bez problemu działać na obniżonej temperaturze czynnika grzewczego krążącego w przewodach.

instalacje podłogowe warszawa
instalacje podłogowe warszawa

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe ma wiele bardzo istotnych zalet warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż istnieją dwa podstawowe typy instalacji podłogowych, które mają pewne odrębne cechy. W większości domów mamy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym wodnym, w mieszkaniach z kolei bardziej popularne są instalacje podłogowe elektryczne. To jakie ogrzewanie podłogowe wybrać w dużej mierze jest uzależnione od własnych preferencji inwestora, ale są także przypadki w których wybór konkretnego typu instalacji jest z góry przesądzony istniejącymi warunkami technicznymi.

Ogrzewanie podłogowe wodne w związku ze specyfiką jego montażu, jest związane z koniecznością stworzenia grubej warstwy wylewki jastrychowej. Dlatego też możliwość zamontowania ogrzewania podłogowego wodnego w budynkach, które mają ograniczone możliwości nośności stropu jest niemożliwa. Dla takich sytuacji przewidziane jest korzystanie z instalacji elektrycznej, która jednak ma kilka istotnych wad, których nie da się zauważyć w podłogówce wodnej.

Instalacja podłogowe Warszawa

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Jeśli Ty również planujesz montaż podłogówki w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę systemu ogrzewania podłogowego!

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa