Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe na gaz Warszawa

ogrzewanie podłogowe na gaz
27 sie
2019

Ogrzewanie podłogowe na gaz to rozwiązanie na które coraz częściej decydują się inwestorzy. Ogrzewanie gazowe jest szeroko propagowane w mediach, różne projekty dofinansowywane z budżetu państwa także wzmacniają jego popularność. Niestety jego powszechne wykorzystanie jest dość mocno blokowane w naturalny sposób poprzez wysokie ceny tego surowca, który w większości eksportowany do Polski, nie może równać się z niskimi cenami węgla czy drewna.

ogrzewanie podłogowe na gaz
ogrzewanie podłogowe na gaz

Zalety gazowej podłogówki

Systemy ogrzewania płaszczyznowego, głównie podłogowego wydają się jednak być pewnym rozwiązaniem tego impasu. Podłogówka na gaz pozwala zadbać o jakość powietrza i jednocześnie nie rujnuje naszej kieszeni. Jak to się dzieje? Dzięki technologii, która umożliwia wydajne ogrzewanie pomieszczeń temperaturą niższą niż ta, która standardowo jest przewidziana dla tradycyjnych systemów grzewczych ze ściennymi grzejnikami. W konwencjonalnym systemie centralnego ogrzewania koszty jakie użytkownik musiałby ponieść na ogrzanie swojego domu energią gazową byłyby zdecydowanie wyższe.

Ile to kosztuje?

Ogrzewanie podłogowe gazowe pozwala użytkownikowi na znaczne oszczędności, jeśli porównamy to do ogrzewania na gaz w systemie konwencjonalnym, ale jeśli koszty eksploatacji systemu zestawimy z kosztami utrzymania instalacji podłogowej współpracującej z kotłem na drewno staje się jasne, że i tak są one dość wysokie. Kolejnym minusem jaki ma podłogówka gazowa jest fakt, iż ceny gazu ulegają wysokim wahaniom nawet w przeciągu roku, a co dopiero na przestrzeni kilku do kilkunastu lat, na co przecież powinno być obliczone gazowe ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe na gaz – czy to się opłaca?

Reasumując ogrzewanie podłogowe gazowe mimo niewątpliwych korzyści dla atmosfery, i wysokiego komfortu jaki zapewnia użytkownikom w obsłudze, jest jednak mało ekologiczne, gdyż zużywamy zasoby nieodnawialne, a co dla bardziej przyziemnych osób ważniejsze- po prostu drogie.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa