Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Montaż pomp ciepła Warszawa

pompy-ciepla-montaz
23 wrz
2022

Pompy ciepła to urządzenia, które w ostatnich latach są coraz chętniej instalowane w wielu budynkach nie tylko mieszkalnych ale również przemysłowych i użyteczności publicznej. Przede wszystkim zadaniem tego typu urządzeń jest dostarczanie ciepła do wnętrza budynków, jednak mogą one również skutecznie ochładzać pomieszczenia w cieplejsze dni. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pompy ciepła są szansą na duże oszczędności, a do tego są również ekologiczne. W tym artykule postaramy się bliżej przybliżyć, czym są te urządzenia oraz jak się je montuje. 

Czym są pompy ciepła?

Jak już wspomnieliśmy, pompa ciepła jest urządzeniem, które głównie służy do czerpania energii potrzebnej do ogrzania budynku. W przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł ciepła pompy nie produkują energii, lecz ją jedynie pobierają z wody, powietrza lub gruntu i przetwarzają na  potrzebną energię. Same pompy są dość prostymi w budowie urządzeniami, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Tak naprawdę system wykorzystujący tego typu pompę składa się jedynie z dwóch elementów. Pierwszy z nich to źródło ciepła, które odpowiada za pobieranie energii, natomiast drugi to mechanizm dystrybucji ciepła. 

Instalacja pompy ciepła

Montaż pompy ciepła najlepiej jest powierzyć fachowcom, którzy zdecydują, w jaki sposób najlepiej to zrobić. Dużo zależy podczas montażu od tego, z jakim rodzajem pompy mamy do czynienia. Ważne jest, aby cały system umieścić w bezpiecznym, lecz łatwo dostępnym miejscu, ponieważ w przyszłości potrzebny jest odpowiedni dostęp do pompy w celu prowadzenia prac serwisowych. Zasilanie do pompy doprowadzane jest za pomocą specjalnego przewodu, który dostosowany jest do wymagań producenta pompy ciepła. 

Zalety pomp ciepła

Największą zaletą pomp ciepła jest oczywiście ich ekologiczność, ponieważ nie wywierają one negatywnego wpływu na planetę, a do tego mogą dobrze współpracować z odnawialnymi źródłami energii. Wraz z ekologicznością pomp ciepła idzie także ich ekonomiczność. Okazuje się bowiem, że po  instalacji tego typu urządzenia, koszty za ogrzewanie domu mogą drastycznie się obniżyć. Dużym plusem pomp ciepła jest także łatwość obsługi. Nie trzeba ich bowiem uzupełniać żadnym paliwem, a cały proces ich pracy jest zautomatyzowany.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa