Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Nowoczesne ogrzewanie domu Warszawa

nowoczesne-ogrzewanie-domu
19 lip
2022

Energooszczędne ogrzewanie domu Warszawa

Istnieje kilka rodzajów systemów używanych do dostarczania ciepła w domu, a w ramach każdego szerokiego typu istnieje wiele odmian. Niektóre systemy grzewcze współdzielą komponenty z domowym sprzętem chłodzącym, a niektóre systemy zapewniają zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie. Systemy grzewcze mogą wykorzystywać różne źródła paliwa, w tym gaz ziemny, propan, olej opałowy, biopaliwo (takie jak drewno), energię słoneczną i elektryczną. Niektóre domy mają więcej niż jeden system grzewczy.

Pompy ciepła

Pompa ciepła jest częścią systemu ogrzewania i chłodzenia i jest instalowana poza domem. Podobnie jak klimatyzator, może chłodzić dom, ale jest również w stanie zapewnić ciepło. W chłodniejszych miesiącach pompa ciepła pobiera ciepło z zimnego powietrza zewnętrznego i przenosi je do pomieszczenia, a w cieplejszych miesiącach wyciąga ciepło z powietrza w pomieszczeniu, aby ochłodzić dom.

Ogrzewanie podłogowe wodne i elektryczne

instalacja podłogowa Warszawa
instalacja podłogowa Warszawa

Ogrzewanie podłogowe może być używane do ogrzewania podłogi lub działać jako podstawowe źródło ciepła, zastępując grzejniki. Występuje w dwóch głównych formach, systemach elektrycznych i systemach wodnych. Systemy elektryczne wykorzystują elektryczne do wytwarzania ciepła, podczas gdy systemy wodne wykorzystują długość rury ustawionej w podłodze, źródło ciepła i pompę do pompowania wody przez rury w celu ogrzania podłogi.

Rekuperacja do domu

Rekuperacją określa się nic innego, jak specjalistyczny system wentylacyjny, którego zadaniem jest odzyskiwanie ciepła dla domu. Działanie takie odbywa się za pośrednictwem jednostki centralnej, która swoimi kanałami przyczynia się do dostarczania świeżego powietrza do pomieszczenia, a usuwa powietrze, które zostało już zużyte. Warto również zaznaczyć, że cały mechanizm działania rekuperacji odbywa się w bardzo prosty sposób.

Szukasz innowacyjnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami i zapytaj o darmową wycenę!

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa