Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Podgrzewana podłoga Warszawa

podgrzewana podłoga
17 lut
2020

Kto z nas nie marzył nigdy o ciepłej podłodze, szczególnie w zimne poranki, musząc wstać do pracy? Zapewne nie znalazło by się wiele takich osób, które nigdy nie pomyślały o tym, że ciepła podłoga to rozwiązanie idealne. Przekłada się to na ilość inwestorów chętnych do skorzystania z ogrzewania podłogowego w swoich, nowo powstających budynkach. Zwykle to właśnie nowe budownictwo najczęściej wyposażane jest w ogrzewanie podłogowe, głównie wybierana jest podłogówka wodna. Wiąże się to z jej niższymi kosztami eksploatacyjnymi i możliwością połączenia z różnymi kotłami grzewczymi. Podłogówka wodna może bowiem bez przeszkód współpracować z piecem gazowym, na paliwo stałe czy też nowoczesną pompą ciepła. Do tego nowe budynki dają szerokie pole do manewru i dostosowania wymagań domu pod ogrzewaną podłogę.

podgrzewana podłoga
podgrzewana podłoga

Możliwości dostosowania warunków technicznych do potrzeb podłogówki wodnej nie ma w domach czy mieszkaniach starego typu. Stropy o niskiej nośności oraz małe możliwości podniesienia poziomu podłogi, sprawiają, że podłogówka wodna praktycznie nie istnieje w starych budynkach. Ogrzewana podłoga w tego typu budownictwie to w zdecydowanej większości ogrzewanie podłogowe elektryczne. Spełnia ono wszystkie warunki techniczne, niestety jest równocześnie bardzo drogie w utrzymaniu i codziennej eksploatacji. Znaczna część inwestorów decydujących się na ogrzewanie elektryczne, korzysta z ciepłej podłogi tylko w kuchni i łazience, resztę pomieszczeń ogrzewając tradycyjnymi grzejnikami ściennymi.

Gdzie zainstalować podłogówkę?

Łączenie podgrzewanej podłogi z systemami tradycyjnymi jest obecnie dość popularne nawet w przypadku ogrzewania wodnego. Zwykle praktykuje się zachowanie ciepłej podłogi na parterze i tradycyjnych grzejników na piętrze. Dużo rzadziej wykorzystuje się podłogówkę tylko w określonych pomieszczeniach, takich jak kuchnia, łazienka, korytarze czy hole wejściowe.

Podgrzewana podłoga Warszawa

Jeśli zamierzasz zainstalować ogrzewanie podłogowe w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Doradzimy najlepsze rozwiązanie i przygotujemy darmową wycenę!

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa