Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Instalacja podłogowa Warszawa

instalacja podłogowa Warszawa
28 kwi
2020

Instalacje podłogowe, czyli systemy popularnie znane pod nazwą podłogówka stają się obecnie jednymi z częściej wykorzystywanych systemów grzewczych, których obecność w budynku mieszkalnym gwarantuje osiąganie zdrowego i przyjemnego komfortu cieplnego. Jednocześnie możliwe jest zachowanie pewnych oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne w długim okresie rozliczeniowym. Do wszechstronnych zalet, jakie daje użytkownikom ogrzewanie podłogowe należy zaliczyć również możliwość ograniczenia siedlisk grzybów czy bakterii lub pleśni w pomieszczeniach, najbardziej na to narażonych, jak łazienki czy pralnie.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Instalacja podłogowa jednak nie zawsze ma takie same zalety i wady. Od czego to zależy? Różne typy ogrzewania podłogowego, dostępne na rynku, zapewniają różne możliwości wykorzystania i osiągania korzyści, a także różne ograniczenia. Rodzaje ogrzewania podłogowego dostępne na polskim rynku to głównie ogrzewanie podłogowe wodne i ogrzewanie podłogowe elektryczne. Każdy z tych typów ma swoje odrębne zalety i możliwości zastosowania.

instalacja podłogowa Warszawa
instalacja podłogowa Warszawa

Jaki system ogrzewania podłogowego wybrać

Pytanie, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać jest w dużej mierze uzależnione od preferencji inwestora, jego możliwości finansowych oraz co niezwykle ważne, od warunków technicznych budynku. Poszczególne typy instalacji podłogowych mają bowiem różne możliwości dopuszczenia do wykorzystania w różnego typu budynkach. Ogrzewanie wodne potrzebuje sufitów o dużej wytrzymałości nośnej, gdyż przy jego montażu konieczne jest wykonanie grubej warstwy wylewki jastrychowej. Z kolei instalacja podłogowa elektryczna umożliwia montaż w budynkach starego typu, gdzie ograniczenie nośności jest znacznie większe. Niestety ogrzewanie elektryczne i wodne mają także swoje odrębne właściwości finansowe. Pierwszy typ podłogówki, z uwagi na wykorzystanie energii elektrycznej, jest kosztowny.

Instalacja ogrzewania podłogowego Warszawa

Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową, niezobowiązującą wycenę ogrzewania podłogowego! Nasi eksperci wezmą pod uwagę twoje oczekiwania oraz dane dotyczące domu / mieszkania i opracują indywidualną wycenę! Nie zwlekaj!

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa