Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Podłogówka na prąd Warszawa

podłogówka na prąd warszawa
08 cze
2020

Systemy ogrzewania podłogowego to jedne z chętniej wykorzystywanych obecnie systemów grzewczych, zwłaszcza jeśli chodzi o rynek systemów grzewczych dla nowego budownictwa. Wśród inwestorów decydujących o wyborze konkretnego systemu grzewczego najpopularniejszym wyborem jest ogrzewanie podłogowe wodne, które poza szeregiem zalet i korzyści ma także bardzo istotne wady, np. długi czas nagrzewania lub wychładzania. Nie pozwala to więc na szybką reakcję w przypadku zmian temperatury na zewnątrz.

Podłogówka na prąd

Uzupełnieniem wodnego systemu podłogowego może być elektryczna podłogówka – podłogówka na prąd. Coraz popularniejszym sposobem na wykorzystanie elektrycznych mat grzewczych jest uzupełnianie wodnych systemów grzewczych. Wielu inwestorów decyduje się na ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu, jednak w takich pomieszczeniach jak łazienka, korytarze czy sypialnie, zakładają ogrzewanie podłogowe elektryczne. Skąd taki pomysł? Otóż podłogówka na prąd daje użytkownikowi możliwość bardzo szybkiej reakcji na zmniejszona lub podwyższona temperaturę na sterowniku. Podczas gdy typowe ogrzewanie wodne będzie bardzo długo się nagrzewało, a później równie długo wychładzało, podłogówka na prąd uzyska pożądaną temperaturę w kilka minut.

podłogówka na prąd warszawaDlaczego elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Dlaczego więc nie korzysta się powszechnie z ogrzewania elektrycznego podłogowego? Wielu inwestorów powiela mit wysokich kosztów w eksploatacji ogrzewania podłogowego. W rezultacie boją się oni rachunków jakie przyjdzie im płacić za stale działającą, w sezonie jesienno-zimowym podłogówkę na prąd. Ceny energii elektrycznej są wysokie, a więc w opinii większości, systematycznie pracujące ogrzewanie będzie jej pobierać ogromne ilości, co przełoży się na szybki wzrost kwot rachunków. Nic jednak bardziej mylnego.

Podłogówka na prąd przy ograniczeniu zjawiska bezwładności cieplnej działa bardzo precyzyjnie i już momenty, w których jesteśmy w stanie dopasowywać temperaturę grzewczą do tej panującej na zewnątrz, będzie umożliwiała nam osiągnięcie znacznych korzyści finansowych. Do tego warto jest wziąć pod uwagę możliwość zdalnego sterowania: uruchamianiem i wygaszaniem pracy ogrzewania elektrycznego, a także dużo niższa temperaturę na jakiej pracują wszystkie systemy podłogowe. Wynika to z faktu oddziaływania na temperaturę pomieszczeń poprzez bardzo duże powierzchnie, nie ma więc potrzeby generowania wysokich temperatur.

Zainteresowany? Napisz do nas po darmową  wycenę!

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa