Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ile kosztuje inteligentny dom?

ile kosztuje inteligentny dom
07 lis
2018

Smart home to coraz popularniejszy system związany ze zdalnym sterowaniem systemami zarządzającymi instalacjami domowymi, jednak dla wielu osób nadal pozostaje on bardzo egzotycznym tematem związanym głównie z fanaberiami bogatych ludzi, którzy nie wiedzą na co wydawać nadwyżki funduszy. Warto jednak przekonać się o rzeczywistych i namacalnych korzyściach, jakie daje nam zestaw inteligentnego domu i o realnych oszczędnościach jakie dzięki niemu możemy osiągnąć. Jednocześnie powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że koszt inteligentnego domu nie pozostaje daleko poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Tak naprawdę sytuacja obecnie jest wręcz zupełnie odwrotna. Nawet statystyczny Polak jest w stanie sobie pozwolić chociaż na jedną instalacje usprawniającą zarządzanie domem i pozwalająca na odciążenie w codziennych obowiązkach.

Od czego zależy koszt smart home?

ile kosztuje inteligentny dom
ile kosztuje inteligentny dom

Przede wszystkim, to ile kosztuje inteligentny dom zależy od składu zestawu smart home. To, czy system obejmuje kilka, współpracujących ze sobą, skomplikowanych i wieloczłonowych instalacji, czy wręcz przeciwnie opiera się o jedną lub dwie bardzo proste i niewymagającej dużej liczby czujników instalacje jest sprawą przesądzającą o koszcie systemu smart home. Cena systemu inteligentny dom obejmującego wszystkie gniazdka i sieć elektryczną w domu połączoną z zarządzaniem systemem audio-wideo i ogrzewaniem elektrycznym będzie zdecydowanie wyższa od systemu mającego na celu otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej.

Ile kosztuje inteligentny dom?

Ile więc kosztuje inteligentny dom w praktyce? Cena systemu smart home obejmującego podstawowe instalacje to koszt mieszczący się w przedziale 800-2000 zł. Oczywiście poszczególne ceny mocno uzależnione są od wybranego producenta i jak już wspomniano zawartości danego zestawu oraz liczby udogodnień i dodatkowych funkcji. Przykładowo w cenie 1000 zł jedna marka może oferować hub z zestawem czujników, zaś inny producent w tej samej cenie oferuje sam hub, zaś czujniki i inne elementy trzeba dopiero dokupić. Możliwość rozszerzania pakietów smart home to niezwykła zaleta. Pozwala na rozciągnięcie w czasie zakupów i montażu całego systemu, co równocześnie pozwala na zorientowanie się w rzeczywistych potrzebach użytkowników i na lepsze dopasowanie systemu do indywidualnych potrzeb, jak i możliwość sprawniejszego rozdysponowania funduszy.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa