Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

jakie ogrzewanie podłogowe wybrać
08 paź
2018

Rynek oferuje nam szeroki przekrój bardzo różnorodnych technologii, pozwalających na dobór idealnego rozwiązania grzewczego. W kilku ostatnich latach najczęściej wybieraną instalacją grzewczą było ogrzewanie podłogowe. Większość nowo powstających budynków ma właśnie tego typu systemy grzewcze przynajmniej na części powierzchni podług. Najczęściej ogrzewanie podłogowe wykorzystuje się w kuchni, łazienkach oraz na korytarzach, przedsionkach i w holach, jednakże w wielu budynkach spotyka się ten typ ogrzewania na całej powierzchni podłogowej. Osoby zainteresowane podłogówką często zastanawiają się jakie ogrzewanie podłogowe wybrać – jest to bowiem decyzja na lata.

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Podejmując decyzję o wyborze ogrzewania podłogowego, niestety nie zamykamy jeszcze w całości kwestii doboru ogrzewania. Nadal pozostaje pytanie, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać. Najpopularniejszymi rodzajami ogrzewania podłogowego jest wodne bądź elektryczne ogrzewanie podłogowe. To ostatnie, mimo że bardzo drogie w eksploatacji, często jest wykorzystywane ze względu na możliwość montażu w starym budownictwie lub w mieszkaniach. Ogrzewanie podłogowe wodne z kolei jest zdecydowanie tańsze w eksploatacji, lecz znacznie bardziej skomplikowane przy montażu i wymaga albo budowy obiektu od podstaw, albo generalnego remontu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podłogówki?

To, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać, zależy w dużej mierze od warunków, jakie spełnia określony budynek. W niektórych lokalizacjach, np. przy zbyt małej nośności stropu, inwestor nie będzie mógł założyć ogrzewania wodnego, które wymaga sporej ilości wylewki jastrychowej. Z kolei ogrzewanie wodne pozwala na bardzo tanie użytkowanie poprzez wykorzystanie zjawiska bezwładności cieplnej na bardzo grubych wylewkach, zaś ogrzewanie elektryczne pokrywa się jedynie cienkimi warstwami zewnętrznymi.

jaką podłogówkę wybrać
jaką podłogówkę wybrać

To, jaką podłogówkę wybrać uzależnione jest również od możliwości finansowych inwestora. Ogrzewanie elektryczne jest bardzo wygodne i proste w montażu, jak i obsłudze, ale i zakup i eksploatacja są bardzo drogie. Z kolei skomplikowana i wymagająca przy montażu podłogówka, jednocześnie jest znacznie tańsza od swojej elektrycznej odpowiedniczki.

Najlepsze ogrzewanie podłogowe więc jest takie, jakie pasuje do warunków jakimi dysponuje inwestor.

Zobacz również: ogrzewanie ścienne, powietrzna pompa ciepła.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa