Ogrzewanie podłogowe kalkulator

System smart home

system-smart-home
03 sty
2019

System smart home, to dla wszystkich, którzy choć odrobinę interesują się nowinkami technicznymi, niekwestionowany zwycięzca przyszłości budownictwa mieszkaniowego. Wprawdzie inteligentne sterowanie domem to dla wielu z nas jeszcze odległa przyszłość pozostająca w ramach pisarstwa sci-fiction, to tak naprawdę rynek odpowiedział na zapotrzebowanie użytkowników, wprowadzając liczne systemy i pojedyncze elementy smart home.

Czym jest smart home?

Czym więc jest inteligentny dom? Upraszczając, składają się na niego zespoły powiązanych z sobą inteligentnych systemów, wzajemnie współpracujących i podlegających podłączeniu do tej samej sieci. Dzięki wykorzystaniu konkretnych aplikacji można zdalnie sterować funkcjami domu i mieszkania, które są podłączone do sieci. Dzięki zaawansowaniu technicznemu oraz podłączeniu sieci wi-fi możliwe jest zdalne zarządzanie domem za pośrednictwem smartfona, laptopa czy choćby tabletu.

Możliwość sterowania instalacjami domu z każdego miejsca na świecie sprawia, iż zestaw smart home zwiększa w ogromnym stopniu poczucie kontroli i bezpieczeństwa u każdego właściciela domu. Jednakże to poczucie bezpieczeństwa jest stosunkowo drogie. Całe systemy monitorujące wykorzystanie instalacji są oparte na bazie wielu czujników i kamer, a z tego też względu ich cena nie jest niska. Co stanowi o dość dużej wadzie systemów smart home.

System smart home – zalety

Jednakże w opozycji ogromną zaletą systemu smart home jest fakt, iż można go stopniowo poszerzać. Nic nie stoi na przeszkodzie aby najpierw rozpocząć od jednej instalacji i stopniowo poszerzać własna instalację o kolejne elementy. Dobrą stroną takiego działania jest fakt, iż można wtedy dopasować rodzaj instalacji i jej elementów do własnych potrzeb i oczekiwań. Wysoki stopień personalizacji, pozwala tak dopasować system, iż pasuje on nie tylko do danego budynku ale i stylu życia jego mieszkańców.

Ogrzewanie podłogowe a smart home

system smart home
system smart home

Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie ogrzewania podłogowego jako jednego z elementów smart home. Podłogówka doskonale nadaje się do zdalnego sterowania, a jej charakterystyka sprawia, że pozwala nie tylko na wygodę, ale również spore oszczędności. Jeśli planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Oferujemy całkowicie darmową, niezobowiązującą wycenę podłogówki!

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa