Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie Gazowe Domu Warszawa

ogrzewanie gazowe domu
16 lip
2019

Ogrzewanie gazowe domu to bardzo wygodne i obecnie dość popularne wyjście grzewcze. Ogrzewanie gazowe ma kilka istotnych zalet, które dość mocno przeważają na tym, iż inwestorzy decydują się na zamontowanie tego systemu w swoich budynkach. Zasadniczo jedną z niewielu wad jest koszt ogrzewania gazem. Mimo że, jest to jedna z niewielu wad, to jednak jest tak znaczna, że wielu osobom zupełnie przesłania korzyści z użytkowania ogrzewania gazowego.

ogrzewanie gazowe domu
ogrzewanie gazowe domu

Cena ogrzewania domu gazem

Ogrzewanie gazowe domu szczególnie w sezonie grzewczym, czyli w okresie jesienno-zimowym, sprawia, iż rachunki domowe szybują niepokojąco w górę. Ogrzewanie gazowe jest drogie, gdyż sam gaz to surowiec, którego ceny w dużej mierze dyktują względy polityczne, a w mniejszym ekonomiczne. W ciągu kilku lat ceny gazu ulegały bardzo dużym wahaniom, a obecnie opłacalność ogrzewania gazowego mimo że stoi na dość dobrym poziomie, to jednak uzależniona jest od dotacji państwowych. Duże pieniądze, często sięgające nawet 80% zwrotu, jakie daje państwo na termomodernizację, czyli wymianę starych pieców, m.in. na piece gazowe sprawia, iż ogólny koszt przejścia na ogrzewanie gazowe jest niewielki. Jednakże w rzeczywistości ogrzewanie gazowe jest bardzo drogie i mało opłacalne.

Ogrzewanie Gazowe Domu

Szczególnie mocno należy zastanowić się nad tym czym ogrzewać dom, i czy wybór ogrzewania gazowego jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie dysponujemy stałym przyłączem gazowym bądź nie mamy możliwości go zrobić. Oczywiście istnieje wyjście z takiej sytuacji, gdyż możemy zlecić wykonanie zbiornika na gaz ciekły. Tu jednak pojawia się problem kolejnego wzrostu ceny gazu, gdyż gaz w tym stanie jest droższy niż surowiec ten pobierany z sieci gazowej. Do tego w bilansie ekonomicznym dochodzi nam jeszcze koszt zakupu i montażu zbiornika na gaz. Jednocześnie zaś pozbywamy się jednej z zalet ogrzewania gazowego czyli braku konieczności wygospodarowania osobnego miejsca na działce.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa