Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Rury do ogrzewania podłogowego Warszawa

rury do ogrzewania podłogowego
12 cze
2019

Rury do ogrzewania podłogowego to jeden z fundamentalnych elementów całego systemu grzewczego opartego o instalację powierzchniową. Praktycznie jedyna gwarancją ich poprawnego i w pełni bezawaryjnego funkcjonowania w ciągu całej eksploatacji systemu jest użycie odpowiednich materiałów oraz fachowy montaż i przygotowanie miejsca pod ich położenie. Z wszystkich wymienionych elementów, które muszą być spełnione aby rury do podłogówki mogły funkcjonować poprawnie, najważniejsze wydaje się być użycie odpowiednich materiałów. Słaba jakość wykorzystanych elementów, nawet mimo jak najbardziej profesjonalnego montażu i idealnego przygotowania podłoża zaowocuje nieprzyjemnymi w skutkach awariami.

Wszelkiego typu awarie przy ogrzewaniu podłogowym to spory problem, gdyż wiąże się on w większości przypadków z koniecznością skucia podłogi i wylewki, lub chociażby jej fragmentów. To zaś z kolei generuje spory bałagan, kurz i wpływa na stan w jakim zachowane zostają pozostałe elementy wyposażenia wnętrz. Chcąc więc uniknąć kosztownych i problematycznych napraw i remontów warto jest zainwestować w odpowiednie materiały.

rury do ogrzewania podłogowego
rury do ogrzewania podłogowego

Jakie rury do podłogówki wybrać?

Rury do ogrzewania podłogowego powinny być przede wszystkim w maksymalny sposób odporne na korozje. Najczęściej przy systemach grzewczych podłogowych wykorzystuje się rury z tworzywa sztucznego. Ich podstawową zaletą jest spora giętkość i podatność na układanie w wybrane schematy grzewcze, niestety równocześnie rury grzewcze do podłogówki z tworzywa sztucznego nie są maksymalnie odporne na uszkodzenia i użytkowanie. Najbardziej wytrzymałe są rury miedziane, ale te z kolei mają mniejszą giętkość.

Jakie rury do podłogówki więc wybrać, aby cały system dało się długo i bezproblemowo użytkować? Wielu inwestorów inwestuje w droższe, ale równocześnie bardziej wytrzymałe rury miedziane, które otaczane są osłonkami z polimeru. Zapewnia im to większą giętkość i ułatwia układanie schematów rur.

Rury do ogrzewania podłogowego Warszawa

Rury grzewcze do podłogówki to dość droga inwestycja, która jednak zwraca się w późniejszych oszczędnościach przy eksploatacji całego systemu. Średnica rur do podłogówki zasadniczo wynosi 20 mm, jednakże odpowiednie dane techniczne zawsze można sprawdzić w planie ogrzewania podłogowego, który, jeśli jest sporządzony poprawnie stanowi fundament całego systemu grzewczego.

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa