Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie gazowe podłogowe Warszawa

ogrzewanie gazowe podłogowe
15 kwi
2019

Ogrzewanie czy to domu, czy mieszkania, to zawsze spory wydatek, który warto rozważnie zaplanować, np. poprzez wybranie odpowiedniego i ekonomicznego systemu grzewczego. Decyzja o wyborze konkretnego systemu grzewczego zawsze budziła sporo kontrowersji, ale w ostatnich latach, z związku z pogarszającym się stanem powietrza, sprawa ta jeszcze się pogorszyła. Inwestorzy stają przed wyborem czystego powietrza i sporych wydatków ponoszonych na eksploatacje droższych systemów grzewczych takich jak energia elektryczna bądź przed decyzja o powiększaniu smogu i zanieczyszczenia przez wybór opcji z kotłami na drewno czy węgiel. Kierując się propaganda telewizyjną, nie widzimy innych środków, które pozwalają zachować obie kwestie- ekologii i ekonomiczności na odpowiednim poziomie. Tańszym rozwiązaniem w eksploatacji jest wybór pieców na drewno czy węgiel, górnego spalania, które nie zanieczyszczają powietrza. W tym przypadku jednak drogi jest sam zakup takiego rodzaju kotła. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie ogrzewania domu gazem. Spalanie gazu nie uwalnia do powietrza szkodliwych kurzów i dymów- podobnie jak kotły górnego spalania na drewno i węgiel. Jednakże z pewnością ogrzewanie gazowe jest droższe.

ogrzewanie gazowe podłogowe
ogrzewanie gazowe podłogowe

Ogrzewanie gazowe podłogowe

Jak można to zniwelować? Wykorzystując ogrzewanie gazowe podłogowe. Oczywiście redukcja kosztów jest tylko częściowa, ale podłogówka pracuje na niższych temperaturach niż grzejniki tradycyjne, więc podłogówka gazowa będzie generowała zdecydowanie mniejsze koszty eksploatacyjne niż ogrzewanie grzejnikowe na gaz. Podłogówka z instalacji gazowej ma także inne zalety, przykładowo bardzo wysoki stopień komfortu obsługi. Piece wykorzystywane w podłogówce na gaz są bardzo estetyczne i mają niewielkie rozmiary, co sprawia, iż nie ma potrzeby wygospodarowywania osobnego pomieszczenia na kotłownię. Ogrzewanie gazowe podłogowe nie potrzebuje także osobnych budynków, w których przechowuje się paliwo. Choć w tym przypadku może istnieć wyjątek. Jeśli nie mamy możliwości wykonania przyłącza gazowego, możemy zainwestować w zbiornik gazu ciekłego, co jest jednak rozwiązaniem droższym, zarówno poprzez same koszty inwestycyjne, jak i późniejszego zakupu paliwa.

Rozważasz instalację ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową, niezobowiązującą wycenę!

Newsletter

Pozostaw nam do siebie maila. Możesz liczyć na darmową wycenę podłogówki, a także nowinkach z branży ogrzewania podłogowego i pokrewnych.

Podłogówka Warszawa

Podłogówka Warszawa